Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
53 posty 117 komentarzy

KOŚCIÓŁ NARODOWYCH SPOŁECZNIKÓW

Dariusz Piast Nowak - NASZE GÓRY, LASY I MORZE SĄ DLA MNIE WIĘCEJ WARTE NIŻ ŻYCIE NAWET 500 MILIONÓW SPRZEDAJNYCH KATOLIKÓW. Bóg (*) teraz tylko z nami. https://nke21.neon24.pl/post/148682,tajny-referat-z-okazji-rocznicy-zakonczenia-wojny

RECESJA NADCHODZI.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zródło: https://www.sfchronicle.com/business/networth/article/Recession-ahead-A-reliable-warning-light-is-13915364.php

"Całkiem niezawodny prognostyk recesji migał już w ciągu ostatniego tygodnia, a inwestorzy wystraszyli się, zanim prezydent Trump powiedział w czwartek, że wniesie cła na meksykański import.

Wskaźnik jest znany jako inwersja krzywej dochodowości.

Dzieje się tak, gdy rentowność długoterminowych obligacji skarbowych spada poniżej rentowności obligacji krótkoterminowych.                                                                                                                                                        Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych (Treasers) spadła poniżej rentowności trzymiesięcznych bonów skarbowych 23 maja i nadal spada.                                                                                                                                  Ostatni raz, kiedy się to wydarzyło (z wyjątkiem krótkiego odwrotu w marcu i połowie maja) było to od połowy 2006 r. do połowy 2007 r.

Recesja rozpoczęła się w grudniu 2007 r."

 

Na szczęście póki co, dzięki wojnie handlowej prowadzonej przez Świńskiego Blondyna na kilka frontów, spada cena baryłki ropy o ponad 10%.

W związku z tym te planowane na VI ceny detaliczne paliw nie są już aktualne:

nke21.neon24.pl/post/148965,benzyna-5-60-ropa-5-45

Jednak wojna handlowa w efekcie doprowadzi do pogorszenia (podwyższenia) cen detalicznych a tym samym pogłębi recesję.

Jeśli ceny ropy będą dalej spadać to nie za 2 lata a już tej zimy USA może mieć problemy z ropą.

WIADOMOŚCI DOTYCZĄCE NADCHODZĄCEGO KRACHU.

nke21.neon24.pl/post/147211,wiadomosci-dotyczace-nadchodzacego-krachu

 

SPIS TREŚCI NASZEGO KOŚCIOŁA.

nke21.neon24.pl/post/148890,spis-tresci-naszego-kosciola

KOMENTARZE

 • @
  No fakt. USA upadają gospodarczo.
  I dlatego Trump zgodzi się na Fort Trump, aby zmniejszyć koszty utrzymania armii.

  A nasi durnie za to płacą - naszymi pieniędzmi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:33:30
  //I dlatego Trump zgodzi się na Fort Trump..,//

  A zgodziła się ?

  "The deal between the two countries does not envisage a single Fort Trump-like facility, with the US reinforcements instead expected to be split between multiple bases. "
  https://www.ft.com/content/08bd0d5c-82ea-11e9-b592-5fe435b57a3b
 • "RECESJA NADCHODZI."
  Recesja to też narzędzie w rękach dzieci diabła, którego mogą użyć albo nie. Nie wiemy czy na linii dzieci diabła a Chiny owe Chiny nie wierzgają naprawdę w stronę dzieci diabła - bo wtedy owe dzieci rzeczywiście mogą sięgnąć po recesje.
  Wniosek?
  Trwa nasycanie kolorowym elementem państw - gdzie liczebnie dominuje jeszcze biały człowiek - więc recesję wywołają dzieci diabła wtedy, kiedy owo w/w nasycenie osiągnie pożądany poziom. Dopiero wtedy będzie się działo.
 • globalizacja
  Z całego tego artykułu zrozumiałem tylko jedno
  ,, Trump powiedział w czwartek, że wniesie cła na meksykański import.”
  Że recesja nadchodzi?
  Gu…o prawda. To tylko normalny cykl, jak mawiają amerykanie –up and down i nic ponad to.
  Cła na meksykański import?
  Jak najbardziej słusznie.
  To samo na towary z Chin.
  Tak zwana globalizacja przysłużyła się nie tyle Ameryce co Chinom. Nie tyle amerykanom, co amerykańskim miliarderom, bankierom, właścicielom wielkich międzynarodowych korporacji.
  Pamiętam w moich czasach (pobytu w USA) korporacja Citizen Corp produkująca zegarki naręczne dosyć dobrej klasy, wszedł w spółkę z japońską firmą Mijota.
  Układ był taki, że Mijota wzięła na siebie całą produkcję, zostawiając jedynie na tarczy zegarka nadruk Citizen, a Citizen Corp pozostawił u siebie w USA jedynie sieć dystrybutorów zamykając wszystkie zakłady produkcyjne..
  W praktyce oznaczało to że Citizen Corp otrzymywał gotowy zegarek w znacznie niższej cenie, zero kłopotów, to znaczy zero kłopotów z jego produkcją bo te przeszły na japońskiego partnera i znacznie wyższe dochody, bo cena detaliczna w amerykańskich sieciach handlowych bynajmniej nie poszła w dół.
  Kupowałeś wiec zegarek Citizena za 180 $, otwierałeś kopertę a tam na mechanizmie wygrawerowane Mijota Co.
  Co gorsza kupując zegarek za 17 $ jeśli otworzyłeś kopertę to też w środku znajdowałeś mechanizm Mijoty. Ten sam kształt, rozwiązanie techniczne ta sama ilość trybików i ten sam oscylator. Różnica polegała jedynie na tym, że w tyym droższym markowym był mechanizm wykonany ze stopu mosiądzu, a w tym tańszym wszystkie trybiki jak i ośki z plastiku.
  Całe lata produkcja przenosiła się poza granice USA, do Japonii, Meksyku, Brazylii, Chin, obecnie już nawet Wietnamu.
  Ameryka zostaje ze swoją Krzemową Doliną i z najwyższej klasy fachowcami od nowych technolog, nowych technolog, których efekt w postaci kolejnych nowych produktów wytwarzany jest jednak za granicą.
  Reszta społeczeństwa USA żyje ze strzyżenia trawniczków, pracując w handlu detalicznym, budowie tekturowych domków, w firmach ubezpieczeniowych, Mac Donaldach itd.
  Trump po prostu chce na siłę spowodować, by w Ameryce znów się produkowało, samochody, lodówki, telewizory, maszyny itp. by cały produkt powstawał na miejscu, a nie w zagranicznych fabrykach amerykańskich miliarderów i ich sojuszników giełdowych akcjonariuszy.
  Rzecz raczej niewykonalna, bo opór tychże miliarderów będzie tego typu, że raczej Trumpa odstrzelą niż zrezygnują z obecnego modelu światowej globalnej szachrajki
 • @Oświat 09:32:45
  Ale poprzez cła Trump uderza nie tyle w producentów, co w konsumentów. Po prostu biedota będzie kupować droższe towary. A bogacze sobie poradzą i będą się rejestrować w rajach podatkowych, typu Nevada.Trump takich rzeczy nie rozumie. Zawsze w końcu po uszach dostanie konsument.Bo ja wolałbym żyć ze strzyżenia trawników niż zarabiać w korporacji.
 • @Oświat 09:32:45
  Dokładnie to samo zrobiły Solidaruchy z Polskę gospodarką.
  Pozamykali posprzedawali polskie firmy i otworzyli Polski rynek na import z zagranicy.
  To zamordowanie własnej gospodarki zniszczenie kadr i pozbawienie szans na odbudowę na długie lata (kadry które poszły na bezrobocie do innych zawodów to już nic nie warte kadry a nowe trzeba kształcić od zera).

  Nieskończone są zbrodnie Solidaruchów oraz KK na Narodzie Polskim.
  Teraz się budzą w USA i w Polsce PIS też się budzi... a PO ciągle nie ..PO to cyniczni grabieżcy oni budowaniem nie są zainteresowani...liczy się tylko kasa a najlepiej łatwa kasa.
 • @Wican 12:15:06
  Jak jest coraz mniej pracy, coraz bardziej zapchane sklepy chińskim towarem to i konsumentów coraz mniej i handel także pada, zatem kolejne rzesze ludzi pozostają bez pracy.
  i tak to zaczyna wyglądać jak bogate niegdyś DETROIT

  https://www.youtube.com/watch?v=ro5Q5POOPAo
  http://urbnews.pl/wp-content/uploads/2014/06/Detroit-USA2.jpg
  https://img.myloview.pl/tapety/detroit-opuszczony-magazyn-fabryki-rozpadajace-sie-apokalipsa-krajobraz-kolorowego-zdjecie-400-68596300.jpg
  https://thumbs.dreamstime.com/z/un-castillo-abandonado-en-detroit-mi-83011882.jpg
 • @Wican 12:15:06
  Nie ma innej drogi jak rozwój i obrona własnej gospodarki.
  Kraj który ma otwarte dla konkurencji granice który nie broni własnych producentów traci suwerenność gospodarczą a zaraz za nią suwerenność polityczną.
  Kraj to nie terytorium niczyje na którym każdy może sobie polować na zyski (taka jest koncepcja mafii żydowskie ale nie dotyczy Izraela). Kraj to terytorium zamieszkującego tam narodu i terytorium kraju ma pracować dla dobra i zasobności tego Narodu pod dyktando władz reprezentujących interesy tego Narodu.

  Polskie władze solidaruchów nie reprezentują interesów Narodu Polskiego ale interesy obce a często wrogie Narodowi Polskiemu.
  (interesy mafii żydowskiej, Niemieckie, Banderowskie, Watykanu...pojedynczych oligarchów, oraz własne rządzących zdrajców).
 • @Oscar 12:29:46
  Przykro mi czytać takie komentarze, ale…w pełni się z tobą zgadzam.
 • @Oświat 12:37:22
  ....a mnie przykro to pisać.
 • @Oświat 12:32:35
  A jaki kraj murzyński trwale się rozwijajł?
 • @Oscar 12:35:28
  Właśnie Gierek (jeden z twoich idoli) otworzył polską gospodarkę na zagranicę. I dzisiiaj mamy po prostu konsekwencję tamtego wyboru. Ty jesteś niekonsekwentny. Popierasz solidaruchów z PiS, a jednocześnie krytykujesz solidaruchów. Sympatyzujesz z Gierkiem, a on robił to amo co solidaruchy, z tym, ze bardziej nieudacznie. Bo dzisiaj jednak zamożność Polaków wzrosła. A za Gierka było z tym źle
 • @Wican 14:23:59
  EE tam... to nie tak.
  Gierek otworzył się na współpracę zagraniczną pod Polską kontrolą.
  Gierek kładł nacisk na kupowanie zagranicą nowoczesnych technologii dla POLSKICH firm by te były bardziej konkurencyjne w eksporcie i w produkcji na rynek wewnętrzny.
  To była bardzo dobra koncepcja spierdolona trochę przez decyzyjne doły (lokalne interesy decydentów). Tak robiły Chiny i dzięki temu dzisiaj są potęgą gospodarczą.
  Gdyby nie Solidaruchy które strajkami złamały projekt Gierka (wspólnie z wrogami Polski czyli tzw zachodem który jednocześnie pozakładał Polsce embarga i zażądał spłaty długów przed terminem.

  Gdyby nie embargo zachodu (izolacja gospodarcza) i nie strajki solidaruchów którzy sabotowali produkcję ale domagali się więcej pieniędzy to prosta droga do hiperinflacji...więcej pieniędzy na rynku i mniej produkcji... same solidaruchy tego nie wymyśliły kazali im tak działać mafiozi z zachodu (patrz Irak Sadama Husaina, Iran, Wenezuela, Jugosławia, Korea Pn...wszędzie dokładnie te same działania tzw zachodu czyli globalnej mafii żydowskiej i podobne skutki).

  Popieram PIS ... popieram każde pożyteczne dla Narodu Polskiego działania niezależnie od tego kto to robi...a program socjalny PIS jest pożyteczny.
  A krytykuje działania szkodliwe dla Polski też niezależnie od tego kto to robi... czyli krytykuje PIS za politykę zagraniczną za romans z KK, za wprowadzanie obcych wojsk do Polski, zasianie nienawiści do PRLu...

  To proste i klarowne zasady.
  Żonę można chwalić za łózko ale krytykować za gotowanie albo odwrotnie... tu nie ma sprzeczności.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej